Megabitas ir megabaitas: šie du žodžiai rašomi ir tariami labai panašiai, o jų sutrumpinimus (Mb, MB) vieną nuo kito skiria tik tai, kad vienam iš jų rašoma didžioji B, kitame – mažoji. Vis dėlto, šie panašumai dar tikrai nereiškia, kad megabitas ir megabaitas yra vienas ir tas pats.

   Taigi, kaip atskirti šiuos du vienetus? Norint tai padaryti, pirmiausia reikia suprasti, kas yra megabitas ir kas yra megabaitas. Vienas iš šių žodžių yra reikalingas tam, kad galėtume apibūdinti interneto ryšio spartą, tuo tarpu kitas – kai kalbame apie kietojo disko dydį. Taigi, kai kalbame apie duomenų perdavimo spartą, naudojame žodį megabitas (Mb), o kai kalbame apie duomenų saugojimui skirtą talpą (kietąjį diską ar flash įrenginį), naudojame žodį megabaitas (MB).

   Taigi, kaip tai atrodo realybėje? Jei interneto sparta siekia 18.20 Mbps, tai reiškia, jog kiekvieną sekundę yra persiunčiami 18.20 megabitų duomenų. Tačiau kuomet kalbame apie tai, kiek vietos šie duomenys užims kietajame diske arba flash įrenginyje, tokiu atveju jų dydis sieks tik 2.275 MBps. Kaip tai vyksta? Kodėl per sekundę siunčiama net 18.20 megabitų duomenų, tačiau kietajame diske jie užims tik 2.275 MBps? Atsakymas paprastas – taip yra todėl, kad 1 megabaitas užima net 8 megabitus duomenų. Kitais žodžiais tariant, 1 MB yra lygus 8 Mb arba 8 Mb yra lygūs 1 MB.

   Taigi, atsižvelgiant į šią svarbią megabitų ir megabaitų taisyklę, nesunku suprasti, kodėl per vieną sekundę parsiųstas 18.20 megabitų duomenų kiekis, kietajame diske arba flash įrenginyje užims tik 2.275 MBps (18.20 padalijus iš 8, yra lygu 2.275). Na, o interneto vartotojams svarbu nesupainioti šių dviejų svarbių, tačiau skirtingų sąvokų.

Kodėl taip svarbu suvokti šį skirtumą?
Na, o pabaigai – belieka tik išsiaiškinti, kodėl taip svarbu suprasti šį skirtumą tarp dviejų matavimo vienetų – megabito bei megabaito? Atsakymas paprastas – suprasdami šį svarbų skirtumą, niekada nesuklysite pasirinkdami interneto paslaugų tiekėją. Pavyzdžiui, jei interneto paslaugų teikėjas ‚,A‘‘ teigia, kad jo siūlomo interneto paslaugų greitis sieks 8 megabitus per sekundę, tai reiškia, jog tai sudarys tik 1 megabaitą per sekundę. Tuo tarpu, jei interneto paslaugų teikėjas ,,B‘‘ teigia, kad jo siūlomų interneto paslaugų greitis siekia 64 megabitus per sekundę, tai sudarys 8 megabaitus per sekundę. Kitais žodžiais tariant, sparčiau veikiantį interneto ryšį jums gali pasiūlyti ,,B‘‘ teikėjas.

Taigi, suprasdami šią informaciją, visada pasirinksite tik pačius naudingiausius sprendimus, t.y., sparčiausiai veikiantį interneto ryšį.